Pielęgnacja paznokci – manicure japoński

Problemy z płytką paznokci od czasu do czasu dopadają każdego. Na stan paznokci ma wpływ bardzo wiele czynników. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można znacznie wzmocnić paznokcie i sprawić, że będą one się estetycznie prezentować w każdych okolicznościach. W jaki sposób można zadbać o stan paznokci i na jakie zabiegi pielęgnacyjne warto się zdecydować?

Czynniki wpływające na stan paznokci

To, jak wyglądają paznokcie, zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich są na przykład predyspozycje genetyczne. Jednak nie wszystko można zwalić na matkę naturę. W dużej mierze człowiek też sam odpowiada za to jakie ma paznokcie. Zła dieta, uboga w składniki odżywcze sprawi, że paznokcie będą słabe i łamliwe. Również kontakt dłoni z silnymi preparatami chemicznymi ma bardzo negatywny wpływ na kondycję paznokci. Warto raz na czas pomyśleć o zabiegach regeneracyjnych na dłonie i paznokcie.

Manicure japoński Warszawa

W dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa niemal w każdym gabinecie kosmetycznym można trafić na bardzo rozbudowaną ofertę zabiegów pielęgnacyjnych na paznokcie. Jednym z nich jest manicure japoński, do wykonania którego potrzebna będzie odpowiednia pasta zawierająca mikroelementy do wzmocnienia płytki paznokcia, jak również specjalistyczny puder. Manicure w wersji japońskiej to zabieg zupełnie bezbolesny, który warto powtarzać przynajmniej raz w miesiącu, dla zachowania estetycznego wyglądu paznokci.

Comments are closed.