Pękające paznokcie – jak temu zaradzić?

Przeszkadzają Ci pękające paznokcie? Nie martw się, to problem, z którym zmaga się wiele z nas. Zaraz dowiesz się, co robić, aby z powodzeniem zniwelować Twój problem. 

Pękające paznokcie – przyczyny 

Przyczyn pękających paznokci może być naprawdę wiele, a sam proces znalezienia źródła złego stanu Twojej płytki nie będzie prosty. Na samym  początku warto jednak dowiedzieć się co może negatywnie wpływać na Twoje paznokcie. Oto lista 3 najczęstszych przyczyn łamliwych paznokci: 

  1. Niewłaściwa dieta. Twój sposób żywienia uległ zmianie? Przestałeś spożywać pełnowartościowe posiłki? To może być pierwszy sygnał, że Twoja dieta jest niewłaściwie zbilansowana.
  2. Zła pielęgnacja dłoni. Pomijasz w codziennej pielęgnacji krem do rąk? Czas to zmienić i znowu cieszyć się z pięknych dłoni! 
  3. Niektóre choroby. Jeśli zauważyłeś ostatnio również inne niepokojące objawy, to jest to moment, w którym należy  skontaktować się ze specjalistą. 

Pękające paznokcie – domowe sposoby na walkę z nimi 

Walkę z pękającymi paznokciami możesz rozpocząć również w warunkach. Wystarczy, że zaopatrzysz się we właściwe produkty. 

  1. Olejek rycynowy. Doskonałe rozwiązanie nie tylko na włosy, ale również na paznokcie. Stosowany regularnie może naprawdę pomóc. 
  2. Ocet jabłkowy. Bogaty w składniki odżywcze sprawi, że Twoje paznokcie zostaną wzmocnione. 
  3. Olejek herbaciany. Posiada właściwości antyseptyczne, działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie.

Comments are closed.