Parafina w kosmetyce

Większość osób doskonale wie, czym jest parafina. Używana jest ona od lat i obecnie można spotkać ją w wielu kosmetykach. Okazuje się być ona bardzo pomocna w przypadku problemów z przesuszoną skórą, popękanym naskórkiem. Czego można spodziewać się po zabiegu z parafiną? Z całą pewnością miękkich i gładkich dłoni, a uzyskany efekt utrzymuje się przez dłuższy czas.

Po co komu parafina na dłonie?

parafina na dłonie warszawa wrocław

W salonach kosmetycznych w Warszawie i Wrocławiu wykorzystuje się podczas zabiegów parafinę czystą chemicznie, która topnienie w temperaturze powyżej 42 stopni. Gdy przejdzie ona w stan stały, utrzymuje ciepło przez dłuższy czas, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem – nałożone na skórę substancje aktywne mają szansę na wniknięcie w głębsze struktury i lepsze wchłonięcie się. Miękka parafina jest powszechnie stosowana do wyrobu wazeliny, kremów i pomadek, a ta ciekła do maseczek , olejków i płynów kąpielowych. Idealnie sprawdza się do natłuszczania i zregenerowania skóry. Chociaż parafina sama w sobie nie posiada właściwości nawilżających, to jednak tworzy na skórze warstwę ochronną, która chroni ją przed uciekaniem wody. Zabiegi z parafiną poprawiają również cyrkulację krwi i przyswajanie przez skórę drogocennych substancji. W efekcie skóra nabiera jedności, jest bardzie j gładka, miękka w dotyku. Są one bezpieczne, ale jeśli ktoś boryka się z egzemą, grzybicą, chorobą paznokci, niewydolnością krążenia, to nie powinny z nich korzystać. Przeciwwskazaniem jest także uczulenie na parafinę i jej pochodne.
Aby mieć pewność, że zabieg parafiną na dłonie zostanie poprawnie wykonany, należy udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Comments are closed.