Lakier na paznokciach suchy w kilka chwil

Zadbane paznokcie świadczą o tym, że człowiek przywiązuje dużą wagę do szczegółów. Dłonie wszak reprezentują człowieka. Rękę podaje się drugiej osobie na przywitanie. Podczas rozmowy odpowiednia gestykulacja sprawia, że również dłonie w dużej mierze przyciągają wzrok rozmówcy. Wiele pań nie wyobraża sobie tego, aby wyjść z domu bez pomalowanych paznokci. Jak szybko wysuszyć paznokcie, gdy czas nagli?

Dmuchanie i chuchanie

Zazwyczaj lakier pozostawania się na płytce paznokcia do samodzielnego wyschnięcia. Czasem trwa to kilka minut, niekiedy trzeba poczekać nieco dłużej aby lakier był zupełnie suchy. Czas schnięcia zależy od tego, jak gruba warstwa lakieru została nałożona na płytkę paznokcia. Nieco przyspieszyć utwardzanie się lakieru można poprzez dmuchanie na paznokcie lub potrząsanie nimi. Należy jednak uważać, aby o nic nie zahaczyć, w przeciwnym razie na paznokciach pozostaną ślady.

Niezawodna suszarka

Dmuchanie i chuchanie jest bardzo mało efektywne. Dużo lepsze rezultaty daje użycie zwykłej suszarki do włosów. Trzeba jednak uważać aby strumień ciepłego powietrza kierowanego na płytkę paznokci nie był zbyt silny, zwłaszcza jeżeli została nałożona gruba warstwa lakieru. Lakier hybrydowy bez lampy (sprawdź) sam z siebie schnie bardzo szybko i w przypadku tego produktu nie będą potrzebne dodatkowe zabiegi wysuszające. Wystarczy chwilę odczekać i lakier będzie suchy i twardy, dając długotrwały efekt.

Comments are closed.