Jak wygląda nakładanie parafiny na stopy?

O tym, że parafina na stopy daje zaskakująco pozytywne efekty, wiadomo nie od dziś. Z zabiegu takiego skorzystać można zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i wykonać go samodzielnie w domu. Jak przebiega cały proces?

Przygotowanie stóp do zabiegu z parafiny

Aby parafina na stopy okazała się skutecznym zabiegiem, skóra musi zostać odpowiednio przygotowana. Najlepiej przez kilkanaście minut moczyć je w letniej wodzie. Dzięki temu naskórek ulegnie zmiękczeniu i będzie można pozbyć się go bez żadnego trudu. W tym celu najlepiej użyć peelingu (np. cukrowego) lub tarki. Dodatkowo warto również odsunąć skórki przy paznokciach. Na koniec stopy należy dokładnie wysuszyć.

Środek do pielęgnacji przed użyciem parafiny

pedicure

Gdy stopy będą już czyste, suche i pozbawione zrogowaciałego naskórka, należy przejść do kolejnego etapu. Chodzi tu o użycie kosmetyku w postaci serum lub kremu, który posiada składniki o działaniu pielęgnacyjnym i regenerującym. Dzięki późniejszemu nałożeniu parafiny na stopy, elementy te będą mogły lepiej wniknąć w skórę i poprawić jej kondycję. Warstwa produktu powinna być dość gruba. Gdy preparat wchłonie się, można raz jeszcze nałożyć go na stopy.

Zanurzanie stóp w parafinie

Ostatni krok to rozpuszczenie parafiny kosmetycznej w naczyniu oraz – po skontrolowaniu temperatury substancji – zanurzenie w niej nóg. Po chwili stopy należy wyjąć i odczekać chwilę, aż do momentu, gdy powstanie skorupa. Etap ten można powtórzyć, a następnie owinąć stopy w folii i naciągnąć grube skarpetki. Po upływie około 20 minut zastygła powłoka parafinowa musi zostać usunięta, a skóra posmarowana kremem pielęgnacyjnym.

Comments are closed.