Apeluję do was dziewczęta, żebyście nie dały nabierać się na drogeryjne promocje. Przede wszystkim czytajcie składy kremów, bo to one mają regenerować i chronić naszą skórę. Jeśli nasze pory “zakleimy” gigantyczną warstwą parafiny… można mieć później pretensję tylko do siebie. Zwracajcie także uwagę na jaką porę jest to krem. Najlepiej mieć swój jeden krem na dzień i drugi na noc. Produkty typu dwa w jednym (dzień i noc) z reguły mnie nie zachwycały, więc z autopsji wiem, że to w nich najczęściej zapewnienia producenta miały się nijako co do faktycznych, że tak powiem “efektów…”.

Jeśli macie czas, no albo chociaż chwilę w weekend to warto zastanowić się nad tym jakie zadanie ma spełniać Twój krem. Zrób go sama, dlaczego? bo to Ty najlepiej znasz potrzeby swojej skóry. To Ty nie chcesz “karmić” swojej skóry chemią. To Ty znasz swoje upodobania począwszy od zapachu a skończywszy na konsystencji.

Warto poświęcić chwilę i samemu przygotować Twój własny krem. Jeżeli dbasz o siebie, zdrowo się odżywiasz i starasz się pozostawać w ciągłym ruchu w idei zdrowia, to zastanów się także nad tym czym odżywiasz swoją skórę i jaki przynosi to skutek.

Fakt, że kremy ekologiczne i naturalne zazwyczaj są droższe od tych nafaszerowanych chemią, ale w tym przypadku podobnie jest z żywnością. Alternatywą i zaoszczędzeniem pieniędzy jest stworzenie Twojego kremu. Składniki wystarczą Ci pewnie nie tylko na jeden krem, więc jest to także bardziej praktyczne.

Szczególnie polecam tu stronę Ecospa na której znajdziecie potrzebne składniki w przyzwoitych cenach oraz już opracowane i sprawdzone przepisy nie tylko kremów 🙂

Jak już będziecie bardziej zapoznane z tematem, będziecie same tworzyć własne przepisy kremów związane z różnymi skórnymi potrzebami.

Pamiętajcie także, że wszystkie kosmetyki, które przygotowujecie same – mają krótką datę ważności. Żywotność składników aktywnych jest krótka, powoduje to między innymi utlenianie się ich oraz dostęp bakterii. W domu nie jesteśmy w stanie wyprodukować kremu, który będzie całkowicie sterylny i dobrze zakonserwowany.

Polecam także program Wiem co jem i Wiem co kupuję, nie dajmy się oszukać! 🙂

Jeśli mieszkacie w Olsztynie to zapraszam Cię na facebooka do zapoznania się z warsztatami, dzięki którym poznasz receptury i techniki tworzenia kosmetyków. Ja sama jutro kupuję bilet! więc może się tam spotkamy 🙂

Pozdrawiam

Udostępnij: