naturalne-mydlo-w-kostce-aleppo

Może słyszałyście już o mydłach Aleppo, nazywanych mydłami szarymi, oliwkowymi lub leczniczymi.  Mydła te wytwarzane są ręcznie w tradycyjny sposób od lat w Syryjskiej wiosce, która nazywa się właśnie Aleppo. Jeśli nie, zajrzyj koniecznie! 🙂

Mydła mają kształt dużej kostki, są mydłami twardymi i można powiedzieć, że są bezzapachowe, ponieważ co prawda mają swój zapach, ale jest on delikatny (nie to co mydło dziekciowe – te to dopiero śmierdziuchy! 🙂

 

(źródło:https://dlabab.com/cielesnie/mydlo-aleppo-cud-z-syrii)

 

 

Mydła Aleppo są wskazane dla osób, które mają podrażnioną skórę, skórę wrażliwą, skórę problematyczną.

Służą one w leczeniu chorób skórnych takich jak egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub silnego trądziku.

Mydełka te są to naturalne mydła, bez parabenów, SLSów i innych konserwantów oraz barwników czy aromatów.  Wytwarzane z oliwy oliwek ekstra virgin, tłoczonej na zimno i w zależności od stężenia, oleju laurowego. Substancją odpowiedzialną za pienienie się, w tym przypadku jest soda.

 

(źródło:http://mrzakupy.pl/poradnik/mydlo-aleppo-gdzie-kupic/)

 

 

Mydła Aleppo zawierają 5%, 25% ,30% ,35% 40% i 55% oleju laurowego oraz 100% mydło z oleju z oliwek. Pielęgnacje mydłem 100%, czyli z oleju z oliwek polecam osobą, które dotychczas używały produktów marki „Biały Jeleń”, ponieważ to nie są już te same mydła jak dawniej, teraz ich skład jest naszpikowany niepotrzebnymi substancjami chemicznymi, które mogą podrażnić naszą skórę. Mydło 100% i 5% można używać do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

 

najel-mydlo-aleppo-40-bay-laurel-oil-166851-pl

(źródło:https://www.ecco-verde.pl/najel/mydlo-aleppo-40)

 

 

Na rynku dostępne są również mydła z zawartością oleju laurowego aż w 70%, są one przeznaczone do prania bielizny i ogólnie odzieży osoby cierpiącej na choroby skórne. Nie należy stosować ich do pielęgnacji ciała.

Znajdziemy również mydła aleppo z różnymi dodatkowymi składnikami takie jak miód, błoto z morza martwego, czerwoną glinką, z olejem z róży damasceńskiej, z olejem z czarnuszki. Mydło z ekstraktem z błota z morza martwego polecam dla skóry problematycznej i tłustej. Mydło z czerwoną glinką będzie odpowiednie do skóry naczyniowej, z pajączkami i skóry dojrzałej. Dla osób, które mają problemy z trądzikiem polecam mydło z olejem z czarnuszki, jeśli jest to nasilony trądzik wtedy polecam mydło 35%.

 

Mydło jest dość trudne w użytkowaniu z powodu tego, że kostka jest nieporęczna. Można przekroić mydło na mniejsze kawałki lub zrobić z niego płatki mydlane (czyli zetrzeć na tarce). Mydło można także używać do prania, jako środku do czyszczenia podłóg i mebli.

 

To tyle na temat tych mydełek,

buziaki!

 

Udostępnij: