mydelka-marsylskie-kolorowe

Dzisiaj będzie troszkę podstawowych informacji o mydełkach Marsylskich, dlaczego się tak nazywają? do czego służą? czy nadają się dla mnie? ile kosztują? ale  nie tak szybko! zacznijmy od początku…

Nazwa mydełek pochodzi od nazwy Miasta we Francji Marsylii, właśnie w tym mieście wytwarzane są mydełka. Mydełka są robione ręcznie z naturalnych składników i według receptury tej samej od lat. Podstawą mydeł są oleje roślinne z których składają się w 72%. Olejami stosowanymi w wyrobie tych mydeł są oczywiście tłoczone na zimno oleje z ekologicznych upraw. Najczęściej to olej kokosowy, ze słodkich migdałów, sojowy, z oliwek, z winogron czy z awokado.

Oprócz tego, że w ich skład wchodzą drogocenne dla naszej skóry oleje, mydła zawierają przeróżne dodatki, począwszy od dodatku wosku pszczelego poprzez ekstrakty z owoców, kwiatów, skończywszy na oślim mleku. Dzięki takiemu zróżnicowaniu i możliwości połączeń składników, otrzymujemy gamę produktów odpowiadających na potrzeby każdej skóry.

Mydełka nadają się jak już wcześniej wspomniałam do każdego typu skóry, do pielęgnacji twarzy, ciała oraz miejsc intymnych. Mydełka swoje piękne żywe kolory zawdzięczają naturalnym barwiącym pigmentom, dzięki czemu są idealne dla alergików oraz dzieci i niemowląt.

 

(źródło:http://www.grotabryza.eu)

(źródło:http://zielonykredens.pl/mydla-125g/367-mydlo-marsylskie-125g-opium.html)

 

 

Mydła mają postać kostek, dostępne są kostki szersze i węższe, ale dłuższe w obydwu przypadkach kostka waży 100 gram. Można kupić także mydełko o owalnym kształcie lub małe mydełko, waży ono 30 gramów. Mydła są z rodzaju mydeł twardych, więc nie zmydlają się tak szybko.

W pielęgnacji mydłami należy pamiętać, że warto pozostawić je chwilę dłużej na skórze i tym samym dać składnikom aktywnym wniknąć wgłąb skóry. Mydła Marsylskie dostępne są także w płynie, lecz jest to już droższa inwestycja. W sklepie kostka 100 g kosztuje 14 zł a mydło w płynie 250 ml około 45 zł.

 

Podsumowując: mydła Marsylskie to idealne mydła dla każdej skóry, w każdym wieku. Mydła są niepowtarzalne, zawierają kopalnię przydatnych skórze minerałów i składników. Każde mydło pięknie pachnie a zapach utrzymuje się na długie godziny. Szczególnie polecam mydła Marsylskie: Owoc jeżyny i wiśni, lawendowe, miętowe, waniliowe z papają, magnoliowe, z masłem shea (karite), aloesowe.

 

 

Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie podzielić się swoimi przemyśleniami i opiniami na temat produktów, które testuje, piszcie!

Pozdrawiam miłego dnia!

 

 

Udostępnij: