mincer-pharma-vitamins-philosophy

Tonik i płyn micelarny to dwa rożne produkty, często jednak można spotkać te dwa zastosowania w jednym produkcie. Dzisiaj porozmawiamy trochę o takim produkcie z linii Mincer pharma, czy jest dobry?

Nastał czas sesji i dopadł mnie szereg zaliczeń w krótkim czasie. Za każdym razem zastanawiam się jak to jest możliwe, że ilość zaliczeń jest nieproporcjonalna do terminów, ale i tak udaje się wychodzić z tego czasu obronną ręką. Jutro znowu mam kolokwium i jest to dość obszerny materiał, dlatego będzie dziś krótko i na temat 🙂

W drogerii poszukiwałam dobrego toniku, żeby odświeżyć skórę w rano i wieczorem, albo kiedy tylko mam ochotę. Jako, że bardzo polubiłam się z serią z witaminą C Mincera,  więc postanowiłam spróbować tego produktu. Nawet szata graficzna opakowań tej firmy powoduje wrażenie  dobrego jakościowo produktu. Wszystko jest jasno zapisane i stonowane, a każda seria zaznaczona jest innym kolorem. Robi to bardzo profesjonalne i specjalistyczne wrażenie w porównaniu z produktami, które wabią nas kolorem i znaną twarzą.

 

pojemność: 250 ml

koszt: 29 zł

dostępność: drogerie rossmann

zapach: słodki

konsystencja: płynna

 

Jak już wspomniałam kupiłam produkt z założeniem używania go jako tonika. W tej gestii sprawdza się fantastycznie, skóra jest odświeżona i delikatnie napięta (tak mi się przynajmniej wydaje) oraz pięknie pachnie, tak delikatnie słodko z nutką orzeźwienia.

 

Fioletowa seria dedykowana jest cerom dojrzałym i jest to jedyna rzecz, która mi nie pasuje. Uważam, że nie powinno się stosować ograniczenia wiekowego na kosmetykach. Dlaczego? otóż  każda skóra jest inna i wymaga innej pielęgnacji. Ktoś może mieć problemy z przetłuszczaniem się cery, ktoś inny ma ją z kolei za suchą. Biję na alarm! nie używajcie produktów z przeznaczeniem wiekowym. Okey jest to czasem pomocne, bo cera dojrzała ma pewne symptomy i potrzeby jakie możemy skorygować. To samo dotyczy cer problematycznych, jednak pamiętajmy żeby nie przechodzić ze skrajności w skrajność.

Vitamins philosophy tonizujący płyn micelarny jest przeznaczony dla  cery dojrzałej z czym oczywiście się nie zgadzam, ale rozumiem że jest to dla ułatwienia zakupów w drogerii. Produkt przede wszystkim opiera się na dobroczynnym działaniu witamin: A, B5, E, F, PP, D oraz korzysta z działania ekstraktu lotosu i ginko biloba. Jest to pokaźna ilość witamin, a skóra bardzo lubi witaminy 🙂

Mi produkt sprawdził się idealnie, tonik głęboko oczyszcza i orzeźwia a przy tym pozostawia skórę miękką i dodaje jej energii.

 

Jednak jako płyn micelarny (czyli produkt do rozpuszczania makijażu) produkt sprawdził mi się dość słabo. Znam lepsze produkty do demakijażu w tym także demakijażu oczu. Morał z tego taki, że używam produktu tylko jako toniku a i tak robi na mnie wrażenie.

Jeżeli myślicie inaczej i według was jako płyn micelarny też sobie radzi to zwyczajnie dajcie znać , być może używam kosmetyków nadzwyczaj opornych na zmywanie 😛

 

Tymczasem trzymajcie się i trzymajcie też kciuki za udana sesje!

buziaki!

 

 

 

Udostępnij: