sol-kapielowa

 

Witam moje czytelniczki :-P

 

Kąpiel potrafi ukoić nasze nerwy i stres, pozwala odpocząć no i oczywiście jest codziennym obowiązkiem w trosce o nasze ciało. Niektóry są zwolennikami szybkiego wskoczenia pod prysznic, inni lubią celebrować ten zwyczaj godzinami siedząc w wannie :)

Dzisiaj skupię się na artykułach do kąpieli. Czym różni się sól od kwioru? Po co w ogóle są kosmetyki do kąpieli oraz jaki ich używać?

Zapraszam 🙂

 

(źródło:http://iszpilki.pl)

Więc teraz włącz relaksacyjną muzykę, dodaj ulubionego aromatycznego olejku do wanny i zapal świece. Zaczynamy.

Kawior do kąpieli charakteryzuje się silnymi właściwościami zmiękczającymi, a to za sprawą zawartego w nim mocznika. Kawior zawiera wiele minerałów oraz drogocennych olejków, które zamknięte są w małych perełkach. Nazwa wzięła się z podobieństwa produktu do ikry ryby :) Kawior ma właściwości oczyszczające i ujędrniające.  Jako kosmetyk jest bardzo aromatyczny, w kąpieli zmiękcza skórę (jest to ważne w przypadku stóp) oraz przygotowuje ciało do dalszych zabiegów.

 

(źródło:http://kolczykiizoldy.blogspot.com)

Sól do kąpieli jest kopalnią makro i mikroskładników i minerałów, czyli składników które rzadko występują w produktach a skóra ich szczególnie potrzebuje. Sól w kąpieli ujędrnia skórę, zapewnia skórze detoks, usuwa z niej toksyny oraz z resztek przemiany materii. Delikatnie złuszcza, oczyszcza i nawilża. Sól poprawia krążenie krwi i limfy w organizmie.

 

Sól sprawdzi się podczas upałów, problemów z poceniem się, problemami opuchnięć stóp oraz kobiet w ciąży

– jednak należy to skonsultować z lekarzem.

 

 

Jakie są wasze ulubione zapachy?

 

Pozdrawiam was i życzę chwili relaksu w pędzącym jak pociąg pendolino tygodniu :)

 

Udostępnij: