Peeling enzymatyczny vs mechaniczny

 

Powiedzmy sobie szczerze, to jak myjemy naszą twarz jest podstawą pielęgnacji.  Jeśli robimy to źle lub nie robimy wcale, nasze pory się zatykają a ze skóry nie  usuwane  są toksyny, na które narażamy ją każdego dnia. Ważne jest to w szczególności jeśli chodzi o skórę problematyczną, wtedy twarz myć najlepiej kilka razy dziennie stopniowo przechodząc do momentu, kiedy wystarczy umyć ją raz. Skóra problematyczna charakteryzuje się pojawianiem wągrów, zaskórników niekiedy nawet tak zwanych ” czopów”.  Używając peelingu złuszczamy martwy naskórek i głęgoko oczyszczamy naszą skórę, w ten sposób przygotowujemy ją na inne zabiegi, bo dzięki temu krem, olejek, maseczka niezależnie co zaraz potem nałożymy, substancje aktywne zadziałają nam w głąb warstwy skórnej, a o to przecież chodzi.

zabiegi-na-twarz-kraina-spa

(źródło: www.luxuryworld.pl)

Pewnie nie raz już zastanawiałyście się, który rodzaj peelingu jest odpowiedni do waszej cery i który po prostu nie zrobi wam krzywdy.

Peeling mechaniczny to taki, który w swojej konsystencji ma drobinki, które za pomocą masażu złuszczą nam naskórek, a masaż poprawi krążenie naczyń krwionośnych przy tym je wzmacniając. Taki peeling przeznaczony jest do skóry tłustej, alergicznej- jeśli skład jest w porządku, mieszanej i może być także stosowany przy skórze naczynkowej, lecz polecam tu uważać z intensywnością i częstotliwością masażu.

eco-receptura-argan-peeling-do-twarzy-100-ml-stara-mydlarnia

(źródło: mydla.pl)

Peeling enzymatyczny wskazany jest dla każdego rodzaju skóry, począwszy od problematycznej, dojrzałej do tłustej i mieszanej. Zawarte enzymy w peelingu w tym przypadku jeśli chodzi o peelingi z Starej Mydlarni jest to papaina i bromelanina, które działają w środowisku wodnym. Przed nałożeniem produktu, należy zwilżyć skórę, a po nałożeniu produktu nie musimy wmasowywać go w skórę, jak w przypadku peelingu mechanicznego, ponieważ enzymy zrobią to za nas. Ważne jest, żeby nie dopuścić do zaschnięcia produktu na twarzy, wystarczy około pięć minut i możemy zmyć produkt z twarzy.

Stara-Mydlarnia-ER-Vitamin-C-peeling-enz

(źródło: mydla.pl)

Peeling pierwszy od lewej z witaminą C, jest doskonały do cery dojrzałej, naczynkowej oraz problematycznej.

( koszt 29 zł)

Witamina C rozjaśnia przebarwienia, plamy pigmentacyjne, wzmacnia naczynia krwionośne i zwiększa elastyczność skóry.

Peeling aloesowy wskazany jest do skóry problematycznej, alergicznej, tłustej i mieszanej a także suchej.

Aloes ma silne właściwości nawilżające, łagodzące i gojące. Uspokaja naszą skórę i reguluje pracę gruczołów.

( koszt 29 zł)

Czarne mydło, ono też działa na zasadzie peelingu enzymatycznego o czym już wspomniałam omawiając Rytuał Hammam, czarne mydło produkuje się z czarnych oliwek i w przypadku który przedstawiam na zdjęciu, dodano także ekstrakt z eukaliptusa. Dzięki niemu mydło zyskało właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Czarne oliwki głęboko nawilżają naszą skórę, są bogate i mikro i makro elementy, tak potrzebne naszej skórze.

( koszt 24 zł za 100 g)

savon noir eucalyptus

(źródło: triny.pl)

W naszym pojedynku, żaden nie zwycięża, ponieważ każda z was ma inną reakcję skóry i inne upodobania. Należy szukać i dostosować do siebie odpowiedni peeling a korzyść jaka z tego wyniknie zadośćuczyni wam te poszukiwania :-)

Buziaki!

Udostępnij: