joanna-peelingi

Jakoś czas temu firma Joanna wypuściła na rynek serię peelingów lepszych jakościowo niż dotychczas. Ogólnie nie pisałabym o tym, ale poszczególne propozycje są bardzo ciekawe.

Jeśli zależy Ci na dobrym składzie produktów pielęgnujących skórę, koniecznie przeczytaj dalej.

Nie wiem czy kojarzycie peelingi w małych tubkach od Joanny, ale zawsze pachniały przepięknie i można było je zabrać wszędzie. W nowej serii jest podobnie i tak jak w pierwszej cena jest bardzo korzystna.

Jeśli chodzi o cenę, oczywiście robiąc domowy scrub wydamy mniej i otrzymamy go o wiele więcej, jednak mi chodzi o porównanie ceny i jakości z pozostałymi drogeryjnymi produktami.

 

Ta seria obfituje w dość  czysty skład i przyjemne połączenia. Peelingi nie zawierają parabenów, oleju palmowego i SLSów. Połączenie składników silnie pielęgnujących (np. olej arganowy, oliwa, masło shea) i naturalnych wyciągów oraz drobinek, to według mnie naprawdę świetna sprawa.

Całą seria prezentuję na grafice  poniżej.

 

10-peelingow

 

Mi udało się upolować peeling z węglem i z olejem arganowym. Każdy peeling zawiera naturalne drobinki pestek moreli. Jest to ważne, ponieważ na rynku jest bardzo dużo peelingów produkowanych z plastikowymi kuleczkami peelingującymi. Jest to niebezpieczne dla środowiska, ponieważ nie ulegają one rozkładowi i trafiając do wód powodują śmierć zwierząt.

Peeling z olejem arganowym wyróżnia się tym, że po kąpieli nie ma potrzeby używania balsamu. Skóra jest już wystarczająco nawilżona.

Peeling z balsamem wygładzająco-odżywczy bez oleju parafinowego ma delikatny zapach oleju arganowego. Konsystencja jest dość gęsta i zawiera rozdrobnione pestki moreli. Ich zadaniem jest oczywiście złuszczanie starego naskórka. Po aplikacji mogę stwierdzić, że idealnie spełnia swą rolę a zapach utrzymuje się dość długo po kąpieli.

peeling-balsam

peeling-konsystencja

 

Peeling Naturia z aktywnym węglem, zawiera także drobinki bio moreli. Można powiedzieć, że działa na zasadzie dwóch peelingów, mechanicznego i enzymatycznego (z tym, że nie zawiera enzymów) – węgiel jest jak magnes na zanieczyszczenia skóry i jej porów; stąd to porównanie. Działa dwutorowo. Bardzo lubię go używać, bo pozostawia miękką i idealnie oczyszczoną skórę. Ta wersja peelingu ma słodkawy zapach, ale znacznie delikatniejszy.

wegiel-aktywny-peeling

 

pojemność: 100 ml

koszt:  pd 4 zł do 7,50 zł

dostępność: różne drogerie, Biedronka

zapach: różny

konsystencja: dość gęsta z drobinkami pestek moreli

 

Według mnie to dobre produkty, mieszczą się w każdej torbie podróżnej i kosztują tylko cztery złote, więc testując nie wykosztowałam się wiele 🙂

Czy ktoś z was już miał peeling z tej serii? Jak się u was sprawuje?

 

pozdrawiam cieplutko 🙂

smelllikeme-logo

Udostępnij: